Kling, Edvin Petrus Emanuel
1900-1968

Edvin Petrus Emanuel Kling.
Född 1900-02-04 i Koldemo, Arbrå (X). Död 1968-07-19 i Gävle Staffan (X).
F Karl Botvid Kling.
Född 1871-07-28 i Gisslarbo bruk, Malma (U). Död 1946-02-17 i Koldemo, Arbrå. Järnhyvlare
FF Johan Reinhold Kling.
Född 1836-08-03 i Södra Gisslarbo, Malma (U). Död 1921-01-15 i Gisslarbo bruk, Malma (U). Klensmed
FFF Johan Kling.
Född 1795-04-16 i Norra Gisslarbo, Malma (U). Död 1880-07-10 i Gisslarbo bruk, Malma (U). Klensmed
FFFF Enock Kling.
Född 1763-08-07 i Stjärnsund, Husby kbfd (W). Död 1828-08-27 i Norra Gisslarbo, Malma (U). Spiksmed
FFFM Greta Grusell.
Född 1765-11-15 i Stjärnsund, Husby kbfd (W). Död 1818-01-18 i Norra Gisslarbo, Malma (U).
FFM Helena Gäfvert.
Född 1796-11-06 i Seglingsberg, Ramnäs (U). Död 1883-08-08 i Malma, Hed (U).
FFMF Petter Gäfvert.
Född 1755-07-14 i Sembla bruk, Västanfors (U). Död 1799-08-05 i Ramnäs (U). Mästersven
FFMM Cajsa Jansdotter.
Född 1755 i Karbenning (U). Död 1819-05-18 i Seglingsberg, Ramnäs (U).
FM Brita Maja Norstedt.
Född 1828-05-26 i Hed (U). Död 1894-08-22 i Malma (U).
   
 
FMM Johanna Elisabeth Riddarsporre.
Född 1797-09-25 i Kilen, Hed (U).
FMMF Johan Petter Riddarsporre.
Född 1765-05-19 i Kilen, Hed (U). Död 1836-12-12 i Kilen, Hed (U). Skogvaktare
FMMM Kathrina Larsdotter.
Född 1774-01-04 i Kilen, Hed (U). Död 1852-01-14 i Kilen, Hed (U).
M Margta Lindblom.
Född 1876-02-28 i Forneby, Arbrå (X). Död 1944-12-03 i Koldemo, Arbrå (X).
MF Per Persson Lindblom.
Född 1840-03-25 i Växsjö, Bollnäs (X). Död 1921-07-01 i Norränge 6, Norränge, Arbrå (X). Torpare
MFF Per Persson Rahm.
Född 1812-03-16 i Lottefors, Bollnäs (X). Död 1840-10-03 i Växsjö, Bollnäs (X). Torpare
MFFF Per Hindersson Ram.
Född 1782-02-12 i Säfsnäs (W). Förstärkningskarl
MFFM Maria Christina Hedström.
Född 1780 i Gävle stadsförsamling.
MFM Ingrid Jonsdotter.
Född 1810-08-16 i Växsjö, Bollnäs (X).
MFMF Jon Persson.
Född 1777.
MFMM Anna Ersdotter.
Född 1778.
MM Kristina Larsdotter Brändström.
Född 1837-12-22 i Arbrå (X). Död 1918-09-05 i Norränge 6, Norränge, Arbrå (X).
MMF Lars Jonsson Brändström.
Född 1811-03-16 i Norränge, Arbrå (X). Död 1894-01-21 i Änga, Arbrå (X). Soldat
 
MMFM Sigrid Kristina Qvistberg.
Född 1788-09-26 i Norränge, Arbrå (X). Död 1860-11-30 i Änga, Arbrå (X).
MMM Margta Olsdotter.
Född 1815-07-17 i Mörtsjö, Arbrå (X). Död 1893-03-06 i Änga, Arbrå (X).
 
 

Relationer och barn

Gift 1927-11-05.
Elsa Linnéa Andersson.

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister

Framställd 2019-09-04 med hjälp av Disgen version 2019.