Bjurman, Kristina Johanna
1848-1933

Kristina Johanna Bjurman.
Född 1848-05-25 i Öfre Heden, Stora Kopparbergs kbfd (W). Död 1933-08-10 i Sörbo s 6, Sörbo, Bollnäs (X). Piga
F Kaj Erik Bjurman.
Född 1808-11-12 i Andersbo, Bjursås (W). Död 1889-11-09 i Kyrkbyn 19, Kyrkbyn, Alfta (X). Statkarl
FF Kaj Anders Olofsson.
Född 1778-06-01 i Andersbo 4, Andersbo, Bjursås (W). Död 1808-10-02 i Andersbo, Bjursås (W). Valgeringssoldat.
FFF Kaj Olof Andersson.
Född 1748-03-19 i Andersbo, Bjursås (W). Död 1778-12-15 i Andersbo 4, Andersbo, Bjursås (W).
FFFF Anders Ersson Kaja.
Född 1710-01-10 i Andersbo, Bjursås (W). Död 1780-01-11 i Andersbo 4, Andersbo, Bjursås (W). Soldat, bonde
FFFM Spår Lisbeth Olsdotter.
Född 1714-02.. i Gopa, Bjursås (W). Död 1773-03-12 i Andersbo, Bjursås (W).
FFM Anna Matsdotter.
Född 1736-01-24 i Sörskog, Bjursås (W). Död 1813-08-08 i Andersbo, Bjursås (W).
FFMF Mats Andersson.
Född 1690 i Sörskog, Bjursås (W). Död 1760 i Sörskog, Bjursås (W).
FFMM Anna Hansdotter.
Född 1700 i Blecket, Rättvik (W). Död 1773-07.. i Sörskog, Bjursås (W).
FM Bagg Kerstin Andersdotter.
Född 1769-04-30 i Sågsbo, Bjursås (W). Död 1856-09-26 i Kvarntäkt, Bjursås (W).
FMF Bagg Anders Ersson.
Född 1737-02-22 i Sågsbo, Bjursås (W). Död 1825-01-18 i Sågsbo, Bjursås (W).
FMFF Bagg Erik Andersson.
Född 1710-07-28 i Sågsbo, Bjursås (W). Död 1781-04-02 i Sågsbo, Bjursås (W). Bonde
FMFM Stor Anna Persdotter.
Född 1709-11-26 i Sågsbo, Bjursås (W). Död 1782-01-17 i Sågsbo, Bjursås (W).
FMM Kerstin Danielsdotter.
Född 1743-04-23 i Sågsbo, Bjursås (W). Död 1810-01-13 i Sågsbo, Bjursås (W).
FMMF Daniel Hansson.
Född 1715-06-24 i Östra Sågsbo, Bjursås (W). Död 1773-09-30 i Sågsbo, Bjursås (W).
FMMM Kerstin Olsdotter.
Född 1723-04-28 i Sågsbo, Bjursås (W). Död 1814-10-11 i Sågsbo, Bjursås (W).
M Anna Andersdotter.
Född 1814-05-07 i Björnåsen, Svärdsjö (W). Död 1890-08-06 i Kyrkbyn 19, Kyrkbyn, Alfta (X).
MF Kejsar Anders Olsson.
Född 1769-10-17 i Bäck, Valbo (X). Död 1837-10-10 i Björnåsen, Svärdsjö (W). Dräng
   
 
MFM Toms Anna Andersdotter.
Född 1744-03-?? i Östra Svartnäs, Svärdsjö (W). Död 1818-03-01 i Nilslarsberg, Svartnäs, Svärdsjö (W).
MFMF "Unge Toms" Anders Andersson.
Född 1708-09-22 i Spaksjön, Svartnäs, Svärdsjö (W). Död 1778-04-09 i Spaksjön, Svartnäs, Svärdsjö (W). Bonde.
MFMM Toms Anna Danielsdotter.
Född 1716-02-26 i Östra Svartnäs, Svärdsjö (W). Död 1746-07-02 i Östra Svartnäs, Svärdsjö (W).
MM Knuts Katrina Jansdotter.
Född 1786-04-29 i Björnåsen, Svärdsjö (W). Död 1841-12-?? i Björnåsen, Svärdsjö (W). Piga
MMF Kejsar Johan Knutsson.
Född 1747 i Björnåsen, Svärdsjö (W). Död 1836-07-25 i Björnåsen, Svärdsjö (W).
MMFF Knut Johansson Makkoinen.
Född 1705-08-26 i Ockelbo (X). Död 1769-06-24 i Björnåsen, Svärdsjö (W).
MMFM Karin Johansdotter.
Född 1709 i Svärdsjö (W). Död 1772-12-22 i Björnåsen, Svärdsjö (W).
MMM Brita Mattsdotter.
Född 1754 i Bingsjö, Rättvik (W). Död 1818-12-28 i Björnåsen, Svärdsjö (W).
MMMF Knutes Matts Andersson.
Född 1718 i Rättvik (W). Död 1781 i Bingsjö, Rättvik (W).
MMMM Karin Persdotter.
Född 1716 i Rättvik (W). Död 1784 i Bingsjö, Rättvik (W).

Relationer och barn

Gift 1874-05-24 i Alfta (X).
Nils Printz.
Maria Axvall.

Personregister    Efternamnsregister    Ortsregister

Framställd 2019-07-01 med hjälp av Disgen version 2019.